Kosina Reality

Poradce

 

green-logo-200x159   Průkaz energetické náročnosti budovy                PENB IV

„PENB“, nebo také „tepelný štítek“, je povinný na základě zákona č. 406/2006 Sb. § 7, o hospodaření energií o energetické náročnosti budovy s platností od 01.01.2009. Je nezbytné PENB vlastnit jako povinný dokument při prodeji či pronájmu nemovitosti a přiložit jeho ověřenou kopii ke kupní či nájemní smlouvě. Pokud vlastník bytu nezískal od společenství vlastníků PENB zhotovený pro dům, může ho nahradit vyúčtováním dodávek plynu, elektřiny a tepelné energie za uplynulé 3 roky. PENB obsahuje informace o tom, kolik budova spotřebuje energie za jeden rok. PENB je třeba uvádět již při inzerci prodeje či pronájmu, jestliže není PENB k dispozici, tak je třeba u inzerátu uvádět nejhorší třídu G. Platnost PENB je 10 od vyhotovení.

Vyjímku, na základě vyhlášky č. 103/2015 Sb, která upravuje některé podmínky, tvoří: družstevní nemovitosti, kde dochází k převodu družstevních práv na nového člena družstva, v tomto případě PENB vlastní družstvo. Budovy postavené před rokem 1947, a to pouze ty, na kterých neproběhla větší rekonstrukce střechy, vytápění, výměna oken apod. Budovy do 50 m2. Rekreační objekty. Některé průmyslové budovy a kulturní památky.

Z vlastní zkušenosti vím, že zvláště při prodeji rodinného domu (ne tedy při prodeji ruiny), je třeba mít PENB k podpisu kupní smlouvy doložený. Není možné se domluvit, i písemně, že ho nechce ani jedna strana prodeje. V takovém případě hrozí prodávajícímu i mě jako zprostředkovateli prodeje, finanční sankce od státního energetické inspekce. Hrozí také do budoucna riziko odstoupení kupujícího od kupní smlouvy, kvůli absenci PENB .

green-logo-200x159   Finance                                                               Golem praseII

Doporučím Vám úvěr na financování bydlení, na základě nezávislého porovnání nabídek od většiny bank a stavebních spořitelen v ČR. Můžete ode mě získat bezplatně nezávaznou nabídku úvěru, s možností úspory času a úspory na úrokové sazbě s poplatky. Ve finanční společnosti GOLEM FINANCE s.r.o., se specializují čistě na financování nemovitostí, snaží se plně a kvalitně obsáhnout všechny hypoteční produkty na trhu. Jsou schopni vyjednat v bance lepší podmínky, než když banku navštívíte sami.

Napište mi Váš záměr a předpokládanou výši úvěru. Zkontaktuji Vás s vázaným zástupcem výše uvedené společnosti, který Vám nabídne nezávaznou nabídku aktuálně nejlevnějších hypoték, které jsou v této době v nabídce. Vše bez poplatku.

   logo ČS        logo        hypoteční banka            Mbank       logo rb       csob

Jméno:
E-mail:*
Telefon:
Částka:*
Poznámka:

* Povinná pole